Choć zarówno soczewki kontaktowe jak i okulary korekcyjne mają takie samo zadanie – korekcję wzroku, to znacząco się od siebie różnią. Szczególnie jeśli chodzi o ich użyteczność.

Decydując się na soczewki kontaktowe możemy liczyć się z większą wygodą. Nie ograniczą one naszych ruchów ani widzenia, dzięki czemu możemy prowadzić styl życia dokładnie taki, jaki chcemy. Codzienny jogging? Jazda na nartach? A może gra w piłkę? Dla osób z dużą wadą wzroku, które nie mogłyby sobie pozwolić na jakiekolwiek dłuższe funkcjonowanie bez korekcji wzroku – soczewki kontaktowe to doskonała alternatywa.

Mniej problemu

Podczas intensywnego ruchu, soczewki kontaktowe nie spadną i nie przesuną się w przeciwieństwie do okularów korekcyjnych. Dzięki temu mamy o wiele więcej możliwości jeśli chodzi o aktywność. Gdyby przypadkiem Twoja soczewka uległa uszkodzeniu podczas ich zakładania, wystarczy, że wymienisz ją na nową i po kłopocie. W przypadku uszkodzenia okularów, wiąże się to z wizytą u optyka, oczekiwaniem na naprawę, a także z dużo wyższymi kosztami. Również jednorazowy zakup okularów jest wyższy niż soczewek kontaktowych. Soczewki dwutygodniowe i szkła kontaktowe miesięczne wymagają tylko czyszczenia i dezynfekcji płynem wielofunkcyjnym, jednak i na to jest sposób. Soczewki jednodniowe, które nie wymagają pielęgnacji, ponieważ codziennie możemy zakładać nową parę na oczy a zużytą wyrzucamy do kosza.

Możliwość noszenia okularów przeciwsłonecznych

Dzięki soczewkom kontaktowym możemy bez ograniczeń nosić okulary przeciwsłoneczne, a także gogle narciarskie podczas pobytu w górach. Dzięki temu możemy zarówno świetnie wyglądać dzięki nowemu dodatkowi do stroju, a także liczyć na dobrą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Niektóre soczewki, takie jak EyeLove Exclusive 1-Day i EyeLove Exclusive PRO, czy ACUVUE OASYS 1-Day wyposażone są w filtr UV. Dzięki temu stanowią z okularami przeciwsłonecznymi wspaniały duet zapewniając 100% blokadę szkodliwych promieni słonecznych.

Zmiana koloru oczu

Szkła kontaktowe to możliwość zmiany koloru oczu, dzięki zastosowaniu soczewek kolorowych. W przypadku okularów korekcyjnych nie ma możliwości takiej zmiany koloru. W ofercie kolorowych soczewek kontaktowych sklepów znajdziemy zarówno szkła kontaktowe tylko akcentujące spojrzenie, mocno zmieniające kolor oczu, a także bardzo intensywnie wpływające na zmianę wyglądu naszych oczu. Dzięki temu często możesz wprowadzać odmianę w swoim wyglądzie.

Zastanawiasz się nad wyborem między okularami a soczewkami? Warto spróbować różnych opcji.